ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9941355
*
nr 994 1355
Spegel
Sengustaviansk stil, höjd: 126 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2015
kl 19:58:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 18:34:14
1
100 kr
10/11 23:21:53
2
250 kr
14/11 13:25:16
3
600 kr
15/11 17:45:44
4
400 kr
15/11 17:45:44
3
450 kr (Budbetjänt)
15/11 17:46:08
4
500 kr
15/11 17:46:08
3
600 kr (Budbetjänt)
16/11 18:52:40
3
700 kr
16/11 19:29:53
1
700 kr
16/11 19:29:53
3
700 kr (Budbetjänt)
16/11 19:30:12
1
800 kr
16/11 19:48:26
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk stil spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 994 1355
Spegel
Sengustaviansk stil, höjd: 126 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/11 18:34:14 | 1 | 100 kr |
10/11 23:21:53 | 2 | 250 kr |
14/11 13:25:16 | 3 | 600 kr |
15/11 17:45:44 | 4 | 400 kr |
15/11 17:45:44 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
15/11 17:46:08 | 4 | 500 kr |
15/11 17:46:08 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
16/11 18:52:40 | 3 | 700 kr |
16/11 19:29:53 | 1 | 700 kr |
16/11 19:29:53 | 3 | 700 kr (Budbetjänt) |
16/11 19:30:12 | 1 | 800 kr |
16/11 19:48:26 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk stil spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32